Aktualności

Derby dla ORŁA

• autor: Morcin_20, 2009-03-08 17:49

ORZEŁ SZLICHTYNGOWA - AVIA SIEDLNICA 5-3 (1-2)

W niedzielne popołudnie rozpoczęła się w Szlichtyngowej runda wiosenna "A" klasy. W pierwszym tegorocznym meczu ligowym doszło do pojedynku derbowego pomiędzy Orłem Szlichtyngowa a Avią Siedlnica. Obie drużyny znają się "jak łyse konie" a dodatkowy smaczek rywalizacji to to, że trenerem Avii jest były trener Orła Mariusz Skupień. Zespół gości przystąpił do spotkania osłabiony a trener Skupień miał do dyspozycji tylko 13 zawodników. W zespole Orła była pełna mobilizacja i do spotkania przystąpiliśmy w najsilniejszym zestawieniu. W bramce stanął Mateusz Kopaszewski, linię obrony stanowili Mateusz Bajor, Rafał Pawlak, Grzegorz Śladewski i Przemek Hrynowiecki, w pomocy zagrali Marcin Guz, Radosław Majewski, Radosław Kubiś oraz Marcin Mielczarek. Siłę naszego ataku stanowili Mariusz Bajor i Dawid Pawlak. Na ławce rezerwowych usiedli: Dariusz Skiba, Miłosz Jóźwiak, Marcin Czajkowski, Henryk Kubiś, Seweryn Kuczkowiak i Łukasz Jóźwiak. W meczowej kadrze z przyczyn osobistych nie pojawił się Piotr Gapys.
Początek spotkania to "badanie się " obu zespołów. Gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Trener gości znając nasze słabe punkty próbował je szybko wykorzystać i jak to możliwe utrudniać na prowadzenie gry. Goście stworzyli pierwszą groźną akcję w 8 minucie spotkania. Dośrodkowanie z lewej strony boiska wykorzystał Grześkowiak, który strzałem głową z 5 metrów, otworzył wynik spotkana. Po stracie gola zaczeliśmy grać szybciej i dokładniej czego efektem był gol wyrównujący w 18 min. Bramkę strzelił Radosław Kubiś, który dobił strzał z rzutu wolnego Marcina Guza. Po golu wyrównującym mogliśmy zdobyć drugiego gola ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem Dawid Pawlak trafia piłką w słupek. W 23 minucie po błędzie Mateusz Kopaszewskiego drugą swoją bramkę zdobył Grześkowiak i to Avia prowadziła 2-1. Ta bramka podziałała na nas mobilizująco, ale dalej mieliśmu dużo własnych nie wymuszonych strat. W 31 minucie Dawid Pawlak dostaje idealne podanie wpada w pole karne i jest faulowany. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszeł Radosław Kubiś i strzela obok słupka. Jeszcze podkoniec pierwszej połowy mogliśmy wyrównać ale Radek z pięciu metrów trafia w bramkarza, a Dawid z rzutu wolnego po pieklielnie mocnym uderzeniu trafa również w bramkarza.

W przerwie nastąpiła jedna zmiana w zespole Orła w miejsce przeciętnie grającego Radka Majewskiego wszedł Łukasz Jóźwiak. ta zmiana okazała się kluczową dla przebiegu dalszej części meczu. Już w 46 minucie Łukasz wrzucił piłkę w pole karne a Radosław Kubiś zrehabilitował się za przestrzelonego karnego i było 2-2. Dwie minuty później było już 3-2 dla Orła po bramce Dawida Pawlaka, którego idealnie obsłużył Łukasz Jóźwiak. Po wznowieniu gry przez Avię piłkę w środku boiska odebrał Mariusz Bajor i dokładnym podanie również obsłużył Dawida Pawlaka, który wpadł w pole karne i uderzył nie do obrony  po ziemi. Po pięciu minutach drugiej połowy wynik brzmiał 4-2 dla Orła. Były to ciężkie minuty Avii. W 52 minucie Avia zdobyła trzeciego gola. Bramkę zdobył po katastrofalnym błędzie Mateusza Kopaszewskiego strzelił Przyjemski. Uderzył z  rzutu wolnego z około 35 metrów a piłka przelobowała naszego bramkarza i wpadła w "okienko" bramki .W 55 minucie Mateusza zastąpił w bramce Dariusz Skiba. Od tego momentu zaczęliśmy grać  z kontry. Taka gra nam bardziej pasowała a swoje sytuacje mieli Dawid, Marcin Mielczarek, Marcin Guz i Radosław Kubiś, którzy nie mogli pokonać bramkarza gości lub strzelali obok bramki. W 70 minucie wynik spotkania na 5-3 ustalił Dawid Pawlak, który nie dał żadnych szans bramkarzowi gości po swoim strzale. Dalszy przebieg meczu to następne groźne sytuacjię z naszej strony, ale raziliśmy nieskutecznością przy wykończeniu akcji. W 75 minucie na boisku pojawił się Henryk Kubiś, który zastąpił Mateusza Bajora. W 80 minucie zmęczonego i kontuzjowanego Marcina Mielczarka zastąpił Seweryn Kuczkowiak. Marcin Mielczarek w pierwszej połowie meczu fatalnie upadł na murawę i grał  ze stłuczonym łokciem.
Z pierwszego meczu w sezonie można być zadowolonym. Zespół potrafił podnieś się po pierwszej połowie, wszyscy zagrali z zębem co cieszy. Już w następnej kolejce czeka nas ciężkie spotkanie w Otyniu.