Ważne zwycięstwo z Przylepem

• autor: Morcin_20, 2009-04-19 19:07

MKS Orzeł Szlichtyngowa - TS Przylep

2-0 (2-0)

W niedzielne popołudnie na boisku w Szlichtyngowej odbyło się spotkanie na szczycie A klasy pomiędzy zespołem z Przylepu i Orła. Do tego meczu zespół Orła przystąpił osłabiony brakiem trzech kluczowych zawodników. Zabrakło pauzującego za czerwoną kartkę Łukasza Jóźwiaka, kontuzjowanego Rafała Pawlaka i będącego w pracy Marcina Guza. Wyjściowa jedenastka wyglądała następująco: w bramce Mateusz Kopaszewski, w obronie Piotr Gapys, Grzegorz Śladewski, Mateusz Bajor i Przemek Hrynowiecki, w pomocy zagrali: Marcin Mielczarek, Marcin Czajkowski, Radek Kubiś i Mariusz Bajor, w ataku zagrali Seweryn Kuczkowiak i Dawid Pawlak. Na ławce rezerwowych zasiedli: Darek Skiba, Wojtek Markiewicz, Patryk Kuczkowiak, Radek Majewski i Miłosz Jóźwiak.
Początek spotkania należał do zespołu gości z Przylepu. Zawodnicy przyjezdni dobrze rozpoczęli mecz. Ich akcje w pierwszych minutach mogły zakończyć się zdobyciem gola. W zamieszaniu w naszym polu karnym w piłkę nie trafił stoper Orła Piotr Gapys, ale dobrze asekurował go Grzesiu Śladewski. Chwilę później nasi obrońcy minęli się z futbolówką ale na szczęście bez konsekwencji bramkowych. My przez pierwsze 15 minut spotkania nie potrafiliśmy stworzyć składnej akcji i zawodnicy z Przylepu bardzo krótko nas kryli. Po tym okresie gry nastąpiły korekty w ustawieniu Orła, co przyniosło spodziewany efekt. Graliśmy więcej piłką, wykorzystując skrzydłowych. Dobre spotanie rozgrywał Marcin Mielczarek, który dobrze radził sobie z zawodnikami z Przylepu. W 25 minucie spotkania wykonywaliśmy rzut z autu. Piłkę w pole karne dorzucił Mariusz, tam Dawid Pawlak strącił ją głową na długi słupek gdzie wbiegał Marcin Czajkowski, który uderzeniem głową zdobył gola. Po strzelonym golu podkręciliśmy tempo. Graliśmy szybciej i dokładniej. Mocne uderzenie z pola karnego Dawida obronił doskonale bramkarz gości. W 31 minucie w zamieszaniu przed polem karnym Przylepu drugiego gola strzałem z 20 metrów zdobył Seweryn Kuczkowiak. Piłkę podał mu Marcin Mielczarek, a ta lecąc do bramki odbiła się jeszcze od któregoś z obrońców myląc bramkarza. Druga bramka uspokoiła nas i dała konfort gry w dalszej części meczu.
Druga połowa podobnie jak pierwsza rozpoczęła się od groźnych ataków gości z Przylepu. Kolejne dobre spotkanie rogrywał w bramce Mateusz Kopaszewski, który doskonale grał na przedpolu bramkowym i wyłapywał nieliczne strzały zawodników gości. My graliśmy spokojnie czając się na przechwycenie piłki i przeprowadzenie kontry. Napastnicy gości zostali zupełnie odcięci od podań swoich kolegów, w czym ogromna zasługa lini obrony. W okolicach 65 minuty wyprowadziliśmy groźną kontrę. Piłke z prawej strony boiska otrzymał Dawid, który pognał w narożnik pola karnego i doskonale dograł do Marcina Mielczarka, który fatalnie przestrzelił. Goście próbowali zdobyć kontaktową bramkę ale nie mieli pomysłu na jej zdobycie.Bardzo duże zagrożenie pod naszą bramką siały wykonywane przez nich rzuty rożne i wolne. Na boisku pojawili się rezerwowi zawodnicy Orła - Miłosz Jóźwiak zmieniając Marcina Czajkowskiego i Wojtek Markiewicz zastępując zmęczonego Seweryna Kuczkowiaka. Chwilę po wejściu na boisko Wojtek mógł zdobyć trzeciego gola ale zgubił w dogodnej sytuacji piłkę, którą wybił mu obrońca. Przed drugą swoją szansą na zdobycie gola stanął jeszcze Marcin Mielczarek, ale jego strzał z dużą łatwością wyłapał bramkarz. W końcowych minutach Piotra Gapysa zmienił Radek Majewski, a Dawida Pawlaka zmienił Patryk Kuczkowiak. Wynik nie uległ już zmianie i odnieśliśmy kolejne ważne zwycięstwo.
W tym meczu na pochwałę zasługują wszyscy zawodnicy Orła, którzy pokazali, że zależy im awansować do KLASY OKRĘGOWEJ. Na szczególną pochwałę zasługują bracia Bajorowie, którzy grali po całonocnej zabawie weselnej.
Po meczu Pan Andrzej Brach właściciel Baru "Brachówka" w Trzebczu, przygotował dla zawodników  Orła "niespodziankę", za którą zawodnicy serdecznie dziękują.
Następny mecz gramy w sobotę 25 kwietnia o godz. 16:00 z Błekitnymi Lubięcin