Aktualności

Zwycięstwo w Zawadzie

• autor: Morcin_20, 2009-05-03 07:46
IKAR ZAWADA - ORZEŁ SZLICHTYNGOWA 0-4 (0-3)
W sobotnie popołudnie z wielkimi obawami jechaliśmy na mecz do Zawady. Z drużyną Ikara zawsze gra nam się trudno. Jest to dla nas niewygodny przeciwnik. W spotkaniu nie mogli wystąpić z nadmiaru żółtych kartek trzej podstawowi do tej pory zawodnicy Orła: Dawid Pawlak, Grzegorz Śladewski i Mateusz Bajor. Reszta zawodników była gotowa do gry. Wyjściowa jedenastka wyglądała następująco: M.Kopaszewski, Mar.Bajor, R.Pawlak, P.Gapys, H.Kubiś, P.Hrynowiecki, R.Kubiś, M.Guz, M.Mielczarek, S.Kuczkowiak i Ł.Jóźwiak. Na ławce rezerwowych zasiedli: D.Skiba, W.Markiewicz, P.Kuczkowiak, M.Czajkowski i R.Majewski.
Początek meczu to lekka przewaga naszego zespołu. Graliśmy dobrze skrzydłami, gdzie najbardziej aktywny był Marcin Mielczarek, który starał się strzelać na bramkę rywali jak również dogrywać do kolegów w pole karne. Jednak najlepszą sytuację na zdobycie gola w pierwszym kwadransie mieli gospodarze. W zamieszaniu w naszym polu karnym zawodnik Ikara uderzył mocno z jedenastu metrów ale piłkę doskonale wybronił z wielkim trudem Mateusz Kopaszewski. Następne minuty meczu to wielki chaos na boisku. Akcje obu zespołów był mało dokładne i rwane. Żaden z zespołów nie potrafił opanować środka pola. W 36 minucie po kiksie obrońców Ikara w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Radek Kubiś, który płaskim strzałem przy słupku pokonał bramkarza Ikara. Piłkarze z Zawady znowili grę ze środka boiska, piłkę odebrali im nasi obrońcy, którzy szybko i dokładnie dograli piłkę do Marcina Guza ten idealnym podaniem obsłużył Seweryna Kuczkowiaka i był już 2-0 dla Orła. W następnej akcji meczu zawodnika Ikara poniosły nerwy i przy wyrzucie piłki z autu zaatakował łokciem stojącego przy naszej ławce rezerwowych naszego rezerwowego piłkarza. Sędzia pokazał mu czerwoną kartkę i gospodarze musieli kontynuować grę w 10. W 39 minucie na strzał z około 30 metrów zdecydował się Marcin Guz, który tym uderzeniem zdobył trzeciego gola dla Orła w tym spotkaniu.
Od początku drugiej połowy na boisku pojawił się Marcin Czajkowski, zastępując Mariusza Bajora. Przewaga Orła była widoczna od pierwszych minut drugiej połowy. Bramki mogli zdobyć w tym okresie po doskonałych akcjach Radosław Kubiś, Marcin Guz, Marcin Czajkowski. W 60 minucie Radek Kubiś z prawej strony boiska ograł rywala, a ten kopnął go od tyłu w nogi. Sędzia główny spotkania ukarał go żółtą kartką, a w konsekwencji czerwona ponieważ ten zawodnik już prędzej otrzymał żółtą kartkę. W zespole Orła nastąpiła druga zmiana zawodnika. Za Łukasza Jóźwiaka na boisko wszedł Radek Majewski. Brak dwóch zawodników Ikara na murawie był bardzo widoczny. Gospodarze zostali zepchnięci do obrony, ale my raziliśmy dużą niedokładnością ostatniego podania lub brakiem skuteczności. W 70 minucie boisko opuścił Piotr Gapys, którego zastąpił Patryk Kuczkowiak. Następnie na boisku pojawił się Wojtek Markiewicz zmieniając Przemka Hrynowieckiego. W 83 minucie drugą żółtą kartkę w meczu otrzymał Henryk Kubiś i musiał opuścić boisko. W 89 minucie na odważne wejście w pole karne Ikara zdecydował się Seweryn Kuczkowiak i ustalił wynik meczu na 4-0 dla Orła.